روایت توئیتری بعیدی نژاد از سیاست سردرگم آمریکا در قبال آمریکا، عکس

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با انتشار توئیتی به مصاحبه اخیر خود با شبکه سی ان ان اشاره نمود و گفت که ایالات متحده آمریکا در سیاست خود با ایران دچار تناقض عمیقی است.

روایت توئیتری بعیدی نژاد از سیاست سردرگم آمریکا در قبال آمریکا، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بعیدی نژاد در توئیتی نوشت:

در مصاحبه امشب با سی ان ان: دولت آمریکا در خصوص سیاست خود با ایران دچار تناقض عمیقی است، از طرفی بدنبال ملاقات و مصاحبه در بالاترین سطح است از سویی برای مذاکره شروط غیر ممکن میگذارد.

بعیدی نژاد در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا می گوید اگر ایران می خواهد به مردمش غذا بدهد بایستی به خواست آمریکا تن دهد. چنین زبانی عادی و قابل فهم نیست.بعیدی نژاد درباره تأثیر تحریم های آمریکا بر علیه ایران گفت: آن ها جنگ روانی به راه انداختند تا مردم ما را به وحشت بیندازد و در اقتصاد ما کارشکنی نمایند؛ اما ما به تدریج راه ها و ابزارهایی را پیدا کردیم که صادرات نفتمان را تضمین کنیم.سفیر کشورمان درباره نحوه فروش نفت ایران گفت: ما جایگزین های مختلف و تجربیاتی را از گذشته در اختیارداریم. فرق این دوره از تحریم های آمریکا با دوره قبل این است که کشورها آماده پایبندی به خواست آمریکا نیستند. از این منظر ما ابزارهای کافی برای ادامه صادرات نفتمان را در اختیارداریم.بعیدی نژاد در پاسخ به سؤالی درباره خروج شرکت های تجاری پس از آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: از اینکه شرکتها در اثر فشار آمریکا ایران را ترک می نمایند خرسندنیستیم اما درعین حال شرکت های کوچک و متوسط ابراز تمایل نموده اند تا در ایران کار نمایند. ما دراین باره با اتحادیه اروپا تماس های نزدیکی راداریم تا ادامه فعالیت شرکت های کوچک و متوسط در ایران را ضمانت کنیم.در ادامه این گفت وگو سی ان ان شروط دوازده گانه آمریکا درباره تغییر رفتار ایران را پخش کرد و سفیر کشورمان دراین باره مورد پرسش نهاده شد.وی اضافه کرد: این مساله نشان می دهد که آمریکا از یک سیاست پایدار برخوردار نیست و شروطی را مطرح می نماید که بهتر از همه می داند ایران به آن ها عمل نمی نماید.وی یادآور شد یکی از دلایل تحقق توافق برجام این بود که آمریکا سیاست خود را از غنی سازی صفر درصد در قبال ایران تغییر داد و پذیرفت که این کشور می تواند غنی سازی کند. آن ها اینک می گویند که ما به سیاست غنی سازی صفر درصد بازگردیم که امری غیرممکن است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت گذشته خروج آمریکا از برجام را گفت، اما بلافاصله انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه دیگر کشورهای امضاءنماینده این توافق ضمن محکوم کردن خروج واشنگتن، تأکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می نمایند.ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یکجانبه غیرقانونی و فشار به جامعه دنیای، به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن دنیا با آمریکا نشان داد که این کشور هیچ گاه به هدف خود دست پیدا نخواهد کرد.تحریم هایی که آمریکا هفته گذشته به صورت یکجانبه علیه ملت ایران گفت، از مدت ها قبل آغاز شده و جامعه دنیای با آنها همراهی ننموده؛ تا جائی که ترامپ مجبور شده از برخی از آنها عقب نشینی کند؛ او روز گذشته مجبور شد دست کم 8 کشور را از تحریم نفتی علیه ایران معاف کند که بیانگر شکست این تحریم هاست.

49311

منبع: خبرآنلاین

به "روایت توئیتری بعیدی نژاد از سیاست سردرگم آمریکا در قبال آمریکا، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت توئیتری بعیدی نژاد از سیاست سردرگم آمریکا در قبال آمریکا، عکس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید