فرهنگ و هنر

کیا و دایی میهمانان ویژه افتتاحیه

علی دایی و مهدی مهدوی کیا دو بازیکن سابق تیم ملی ایران به عنوان میهمانان ویژه در صندلی حضور داشتند و مراسم افتتاحیه را از نزدیک تماشا کردند.

30 اردیبهشت 1398

یک قرن خدمت خاندان استاد راهساز به مجموعه تخت جمشید

راهساز با بیان اینکه خانواده اش یک قرن به مجموعه تخت جمشید خدمت نموده است اعلام آمادگی کرد تجربیات 50ساله اش را در قالب فایل صوتی برای تهیه کتاب در اختیار میراث فرهنگی قرار دهد.

20 اردیبهشت 1398

بلایی که تکنولوژی سر احساسات انسان ها آورده است

نتیجه سرگرمی مداوم افراد با ابزاری که در نتیجه پیشرفت تکنولوژی مورد استفاده قرار می گیرند، چیزی جز دور شدن هر روزه آن ها نیست.

17 اردیبهشت 1398

شروع احیا و مرمت خانه و باغ تاریخی یحیی بیک در خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از شروع مرمت و احیای خانه و باغ یحیی بیک توسط بخش خصوصی اطلاع داد.

1 اردیبهشت 1398

سامسونگ تراشه 8 نانومتری اگزینوس 9820 را رسما معرفی کرد

مطابق انتظارات، ساعاتی قبل سامسونگ از جدیدترین تراشه خود یعنی اگزینوس 9820 رونمایی کرد که مبتنی بر معماری 8 نانومتری است و در مقایسه با معماری 10 نانومتری 10 درصد انرژی کمتری مصرف می نماید. انتظار می رود این تراشه قدرتمند در گوشی های پرچم داری مانند گلکسی...

14 فروردین 1398

کتاب قندچین توسط طنزپردازان یزدی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، محمدصادق کوچک زاده با اشاره به انتشار مجموعه شعر طنز قندچین گفت: این کتاب در برگیرنده گزیده اشعار نخستین جشنواره استانی طنز مکتوب قندشکن است.

10 فروردین 1398

جشنواره پنیر البرز مرکزی در افتر سرخه برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، نخستین جشنواره چندمنظوره پنیر و لبنیات شهرها و روستاهای استان های مرکزی کشور باهدف شناساندن ظرفیت های تولیدی روستائیان و عشایر در حوزه لبنیات و معرفی جاذبه های گردشگری شهرهای دامنه البرز، با حضور مهمانانی از سراسر کشور در روستای...

7 فروردین 1398

بام باغ، روشی برای لذت بردن از طبیعت و مقابله با آلودگی هوا در آپارتمان

یک کارشناس معماری مزایای ایجاد فضای سبز در پشت بام ساختمان (روف گاردن) را تشریح کرد.

23 اسفند 1397

اعضای هیات مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر معین شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در مجمع عمومی انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر که روز گذشته 28 مهرماه با حضور اعضای انجمن پوستر برگزار گردید، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر و مهدی قلعه بازرس خانه تئاتر هم حضور داشتند.

7 اسفند 1397

سالمندان در سایه تنهایی و بیماری، دوران ناخوش کهنسالی

به گزارش خبرنگاران، دوران سالمندی به عنوان ایامی از روزهای آرام زندگی برای افرادی تلقی می شود که همواره یک عمر تلاش کرده اند و حالا می خواهند فارغ از همه دغدغه های و مسائل زندگی، چند صباحی را در آرامش باشند.

12 بهمن 1397

برگزاری دو کارگاه آموزشی با حضور اساتیدخارجی در مریوان

به گزارش خبرنگاران، جلال قلعه شاخانی امروز سه شنبه در حاشیه سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان در نشستی با خبرنگاران با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره با حضور 39 گروه نمایشی در حال برگزاری است، گفت: این گروه ها در طول چهار روز برگزاری...

9 آذر 1397

خاتمه تدوین اولیه ما همه با هم هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فیلم، ما همه با هم هستیم دارای بازیگران متعددی است و فیلمبرداری آن بیش از 2 ماه و در نقاطی از تهران و قزوین انجام گردیده است.

17 شهریور 1397

عرضه ترجمه های جدید دور دنیا در هشتاد روز و سفر به مرکز زمین

به گزارش خبرنگاران، دو رمان دور دنیا در هشتاد روز و سفر به مرکز زمین نوشته ژول ورن از جمله کتاب های مجموعه آثار ژول ورن هستند که انتشارات آفرینگان با ترجمه فرزانه مهری منتشر و راهی بازار نشر نموده است.

30 مرداد 1397