قم؛ قربانی عدم استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: مصوبه عدم استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران، تراکم بیش از حد واحدهای صنعتی در شعاع 20 کیلومتری مرکز شهر قم را در پی داشته و این شهر قربانی این قانون گردیده است.

قم؛ قربانی عدم استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران

به گزارش خبرنگاران ، سیدرضا موسوی در جلسه مشترک با رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: حوزه پسماند بسیار گسترده و اثرگذار است و دستگاه های اجرایی ذیربط برای تحقق اهداف محیط زیستی در این حوزه باید هماهنگی و هم افزایی مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مدیریت پسماند باید از درون خانه ها شروع گردد، بر ضرورت آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این رابطه تأکید کرد و گفت: همشهریان باید بدانند که دفن زباله ها و عدم تفکیک آنها برای استفاده مجدد، تخریب زمین و آلودگی های بسیاری به دنبال دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به گردش مالی مناسب در حوزه پسماند، لزوم جذب سرمایه گذاران برای راه اندازی واحدهای بازیافت زباله در شهر قم را مورد توجه قرار داد و گفت: وضعیت جمع آوری و دفع اصولی پسماندهای عادی و ویژه واحدهای صنعتی باید هرچه سریعتر معین تکلیف شوند.

وی در سرانجام با اشاره به نابسامانی وضعیت پسماندها در محورهای مواصلاتی شهر قم، اعلام نمود: مصوبه 50 سال پیش مبنی بر عدم استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران، تراکم بیش از حد واحدهای صنعتی در شعاع 20 کیلومتری مرکز شهر قم را در پی داشته و این شهر قربانی این قانون گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قم؛ قربانی عدم استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قم؛ قربانی عدم استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید