شهردار مسکو ماندنی شد

آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات شهرداری مسکو حاکی از پیروزی دوباره سرگئی سوبیانین، شهردار کنونی مسکو است.

شهردار مسکو ماندنی شد

به گزارش خبرنگاران، سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو که یکی از حامیان سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور است، در انتخابات شهرداری مسکو بار دیگر به پیروزی رسید.

نتایج شمارش 99 درصد آرا نشان دهنده پیروزی سرگئی سوبیانین است. بنا به گزارش رسانه های روسی، او تا کنون توانسته است بیش از 70 درصد آرای شرکت کنندگان در انتخابات را به دست آورد.

بر اساس گزارش دویچه وله، با وجود تبلیغات فراوان و استفاده از رسانه های گوناگون مانند ارسال پیامک و توئیتر برای امکان شرکت در انتخابات، فقط 30 درصد شهروندان حائز شرایط مسکو در رأی گیری شرکت کردند.

سرگئی سوبیانین که 60 سال دارد، از سال 2010 شهردار مسکو است.

پیش از انجام انتخابات روشن بود که سوبیانین مجددا به عنوان شهردار مسکو برگزیده خواهد شد. دلیل این انتخاب از یک سو اقدامات موثر سوبیانین برای مسکو است؛ از ایجاد پارک های مدرن گرفته تا ساختن پیاده روهای عریض و ایستگاه های متروی مجهز. از سوی دیگر سیاستمدار رقیب سوبیانین و نامزد مخالف اپوزیسیون لیبرال امکان شرکت در انتخابات را به دست نیاورد.

در انتخابات پیشین شهرداری مسکو سوبیانین توانست تنها با اختلاف بسیار کمی الکسی ناوالنی، نامزد اپوزیسیون و از مخالفان کرملین را در دور اول انتخابات شکست دهد.

سرگئی سوبیانین گفت که این بار آخری است که او مسئولیت شهرداری مسکو را بر عهده می گیرد.

در چهار منطقه مسکو انتخابات به دور دوم کشیده گردیده است. در این مناطق نامزدهای حزب حاکم نتوانستند بیش از 50 درصد آرا را به دست آورند.

همزمان با برگزاری انتخابات شهرداری ها در روز یکشنبه دست کم 2000 تن در مرکز پایتخت تجمع کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهردار مسکو ماندنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار مسکو ماندنی شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید