دلیل غیبت کیمیا علیزاده در قهرمانی دنیا از زبان کمرانی

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان دلیل عدم اعزام کیمیا علیزاده به رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا 2019 را عمل جراحی انجام شده و احتیاج او به استراحت خاطرنشان کرد.

دلیل غیبت کیمیا علیزاده در قهرمانی دنیا از زبان کمرانی

مهرو کمرانی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد شرایط کیمیا علیزاده برای حضور در رقابت های پیش رو خصوصا قهرمانی دنیا 2019، شرح داد: برای این که کیمیا علیزاده به شرایط ایده آل خود باز گردد نیاز به استراحت دارد و فکر نمی کنیم بتوانیم در رقابت های قهرمانی دنیا به روی شیاپ چانگ برود. بهتر است که استراحت کند تا به روزهای اوج خود باز گردد. جراحی که داشت سنگین بود و بهتر است به او فرصت داد.

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در پاسخ به این سوال که آیا درخواست علیزاده در بازگشت به مسابقه می تواند در اعزام او به مسابقات دنیای تاثیرگذار باشد؟ گفت : کیمیا قبل از این که زانوی چپ خود را به دلیل پارگی رباط صلیبی عمل کند، قبلا هم پای راست خود را از ناحیه مچ عمل نموده بود. شرایط او مثل بقیه نیست و از حساسیت بالاتری برخوردار است. بهترین کار استراحت است تا بتواند به روند خوب خود برگردد. با کیمیا باشد دوست دارد در همه مسابقات شرکت کند و همه روحیه جنگجوی او را می شناسند، با این حال بهتر است استراحت کند.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دور بودن علیزاده از میادین نمی تواند در کسب امتیازات المپیکی او تاثیرات بدی داشته باشد؟ شرح داد: مطمئنا اگر کیمیا استراحت کند و به میادین باز گردد، برنامه هایی را تدوین می کنیم تا امتیازات مورد نظر را جمع کند. با این حال رنک فعلی او نیز خوب است و جا دارد که در رقابت های آینده و تورنمنت های G2 پیش رو امتیازات از دست رفته خود را کسب کند. ما سه تورنمنت در داخل کشور داریم که مسلما کیمیا با مدال آوری در آنها می تواند شرایط خوبی را پیدا کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در مورد رقابت های آزاد کشوری و انتخاب تکواندو کاران برای اردوهای تیم ملی نیز، افزود: مسابقات آزاد کشوری با حضور 365 تکواندوکار برگزار گردید و کسانی که در این مسابقات به مدال دست یافتند به علاوه نفرات اول، دوم و سوم مشترک قهرمانی کشور و سه تکواندوکار ایران در المپیک جوانان مدنظر کادرفنی هستند تا از بین آن ها بهترین ها را انتخاب کنیم. در المپیک جوانان دو تکواندوکار ما مدال آوردند، ولی مهلا مومن زاده را نیز به دلیل شرایطی که برای او وجود داشت مد نظر داریم. در بین این نفرات رقابت هایی برگزار می گردد تا بهترین ها به اردوی تیم ملی راه پیدا نمایند.

کمرانی افزود: از بین این نفرات 28 تکواندوکار انتخاب می شوند اما باز هم در مراحل بعدی اردوها با برگزاری مبارزات انتخابی، بهترین ها انتخاب شده و از بین آن ها نفرات برتر که بتوانند خود را به کادر فنی ثابت نمایند راهی رقابت های پیش رو خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دلیل غیبت کیمیا علیزاده در قهرمانی دنیا از زبان کمرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل غیبت کیمیا علیزاده در قهرمانی دنیا از زبان کمرانی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید