تحصیل 14 میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جدید

به گزارش خبرنگاران، در آستانه شروع تحصیلی جدید و همزمان با راه اندازی شبکه تعاملی سینا، سید محمد بطحایی در ارتباطی مستقیم و گفتگوی صمیمی با والدین دانش آموزان، توصیه هایی را در جهت تقویت ارتباط خانواده و مدرسه برای مخاطبان ارائه دادند0

تحصیل 14 میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جدید

وی از تحصیل بیش از 14میلیون دانش آموز در مدارس در سال جدید اطلاع داد واضافه نمود: تا کنون 97درصد دانش آموزان در مدارس ثبت نام نموده اند و پیش بینی میگردد در دوهفته باقی مانده، دانش آموزانی که موفق به ثبت نام نشده اند اقدام نمایند.

وزیر آموزش و پرورش از کوشش مدیران حوزه ستادی برای فراهم کردن زیرساخت های لازم جهت شروع به کار مدارس اطلاع داد و مطرح کرد: با توجه به نوسانات اقتصادی موجود ممکن است والدین برای تهیه لوازم التحریر با مسائل روبرو باشند و این مسئله را ما کاملا درک می کنیم.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این 14میلیون دانش آموز در مدرسه تحصیل علم و دانش و دیگری تمرین مهارت زندگی کردن در مدرسه است که البته تحقق این دو هدف نیازمند هماهنگی بیش از پیش معلمین و خانواده هاست.

بطحایی گفت: مسائلی در مسیر تحقق اهداف تربیتی وجود دارد که بخشی از آن به خانواده ها، بخشی به مدرسه، بخشی به مدیر و معلم برمی گردد. اینها اجازه نمی دهد برنامه ها به طور صحیح و کامل اجرا گردد.

وی از شروع فعالیت رسمی تلویزیون تعاملی سینا اطلاع داد و توضیح داد: این تلویزیون اینترنتی از طریق گوشی تلفن همراه با اپلیکیشن سینا روبیک قابل دریافت است.

عضو کابینه تدبیر وامید، ایجاد هماهنگی بین خانه و مدرسه را از اهداف اصلی راه اندازی شبکه تعاملی سینا برشمرد واضافه نمود: در این شبکه اینترنتی، معلمان مسائل مر بوط به دانش آموزان را با والدین در میان می گذارند و از طرف دیگر خانواده ها با رصد برنامه ها، نقطه نظرات خود در خصوص محتواهای آموزشی، محیط مدرسه ، مسائل تربیتی و.... را برای مدیر ومعلمان ارائه می دهند.

وی اولیا را شریک تربیتی مدرسه دانست و گفت: دانش آموزان سرمایه هایی هستند که متعلق به دو شریک تربیتی مدرسه و خانواده هستند لذا اگر هریک از شرکا وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد این سرمایه ارزشمند هدر خواهد رفت.

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: فرزندان ما امروز در معرض خطرات اجتماعی قرار دارند لذا آن ها باید نحوه روبرو شدن با این خطرات را هم در مدرسه و هم در خانواده بیاموزند حال اگر آنچه در مدرسه و در خانواده فرا می گیرند با هم مغایرت داشته باشد اهداف تربیتی محقق نمی گردد.

وی ادامه داد: بچه ها باید تعلق خاطر داشتن به وطن شان را بیاموزند و این موضوع خیلی سخت اتفاق می افتد.

بطحایی توضیح داد: خانواده ومعلم به عنوان دو شریک تربیتی تا کنون ارتباطات و مصاحبه هایمان خیلی کم بوده،لذا مدرسه گاهی کاری انجام می داده که زحمات خانواده را از بین می بر ده و گاهی نیز عکس این موضوع اتفاق می افتاده است، بنابراین اگر معلم نیازهای دانش آموزان را به درستی نداند و آشنا نباشد ، تربیت خانواده هدر می رود و عکس آن اگر خانواده هماهنگ نباشد زحمات معلمان نیز هدر می رود.

وی اضافه نمود: گاهی اوقات فرزندان در برابر کوچکترین مسائل عصبانی می شوند و از کوره در می روند و این نشانه وجوداضطراب در آنها است ما برای کاهش اضطراب در دانش آموزان برنامه داریم شاید شما فکر کنید مدرسه نه تنها استرس را از بین نمی برد بلکه آن را افزایش می دهد اما این نیازمند انجام مصاحبههاست، خوشبختانه این برنامه ای که از امروز راه اندازی می گردد هدفش برقراری و تقویت این ارتباط است.بنابراین علیرغم هم مشغله های بسیار زیاد، لازم است والدین ومعلمان برنامه های این شبکه تعاملی را دنبال نمایند و اگر آینده بچه مهم است پس باید در این شبکه فعال باشند تا تربیت مسیر اصلی خود را طی کند.

وزیر اموزش و پرورش توضیح داد: در این برنامه که از طریق سینا روبیک پخش می گردد عرض می کنم برای جلوگیری از بین رفتن زحمات باید وقت گذاشت واز طریق این شبکه ارتباط برقرار کرد ما برای مدیران نیز برنامه داریم و توصیه ها یی برای آنها داریم.

وی اضافه نمود: این اپلیکیشن علاوه بر ایجاد بستر ارتباطی بین معلمان با اولیا است، شرایط ارتباط معلمان بایکدیگر را نیز فراهم نموده است. و در خاتمه هر دوره آموزشی به مخاطبان خود گواهی خاتمه دوره صادر می نماید.

بطحایی در خاتمه گفت؛ مسائل حل نمی گردد مگر اینکه بپذیریم که ما و خانواده ها یک تیم هستیم وباید به شکل تیمی عمل کنیم تا موفق شویم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تحصیل 14 میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل 14 میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جدید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید