اردوغان خودش را به سمت رئیس صندوق ثروت ترکیه منصوب کرد!

اردوغان با ابراز اینکه از مدیریت قبلی ناامید گردیده است دست به تغییرات عمده ای در صندوق ثروت ترکیه زد.

اردوغان خودش را به سمت رئیس صندوق ثروت ترکیه منصوب کرد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، رجب طیب اردوغان- رئیس جمهور ترکیه هم چنین ظفر سونمز- مدیر بخش ترکیه و آفریقا در خزانه مالزی را به عنوان مدیر کل این صندوق منصوب کرد. طبق متن منتشرشده در روزنامه رسمی این صندوق، برات آلبایراک- وزیر خزانه داری و داماد اردوغان نیز به عضویت هیات مدیره این صندوق در آمده است.

این تغییرات 2 سال پس از تشکیل این صندوق در راستای کوشش برای فراوری سرمایه از دارایی های دولتی صورت می گیرد. با این حال اهداف و استراتژی های این صندوق هیچ گاه تعیین نبوده است و اینک نخستین رئیس آن توسط اردوغان برکنار می گردد.

صندوق ثروت ترکیه دارای سهام شرکت هایی چون ترکیش ایرلاینز، تورک تله کام، زراعت بانک و هالک بانک است و هم چنین مدیریت چند شرکت نفتی، خدمات پستی، صرافی و راه آهن ملی را در اختیار دارد. از زمان تاسیس این صندوق تاکنون، ترکیه بر افزودن ارزش به شرکت های دولتی تاکید داشته است.

اعضای هیات مدیره این صندوق پس از تغییرات جدید عبارت اند از: رفعت هیشارچیکلیوغلو- رئیس اتاق بازرگانی ترکیه، حسین ایدین-مدیر انجمن بانکی ترکیه، آردا ارموت-مدیر آژانس حمایت و توسعه سرمایه گذاری ترکیه، اریسا اریکان- عضو هیات مدیره بورس استانبول و فواد توسیالی- بازرگان ترک.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اردوغان خودش را به سمت رئیس صندوق ثروت ترکیه منصوب کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان خودش را به سمت رئیس صندوق ثروت ترکیه منصوب کرد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید